Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 18:00

Obsługa prawna przedsiębiorców

Specjalizujemy się w obsłudze przedsiębiorców działających formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak również w formie spółki cywilnej, spółek osobowych (jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo – akcyjna) oraz spółek kapitałowych (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna). Oferujemy zarówno stałą obsługę prawną przedsiębiorców, jak i jednorazowe porady prawne czy sporządzenie pojedynczych pism. Dodatkowo pomagamy odnaleźć się w stale zmieniających się przepisach dotyczących prowadzenia firmy. Wspieramy przedsiębiorców poprzez tworzenie korzystnych dla nich umów, jak też w procesie negocjacyjnym z kontrahentem, aż po jej zawarcie, a następnie na etapie jej wykonywania. Większość problemów pojawia się bowiem na etapie wykonania umowy. 

Sprawdź również: Kancelaria adwokacka Warszawa – Praga 

Obsługa prawna przedsiębiorców Warszawa Praga – dlaczego warto?

Obsługa prawna jest niezwykle ważna dla przedsiębiorców z wielu powodów. Oto kilka z nich:

 • często zmieniające się regulacje prawne dotyczące przedsiębiorców – prawnik specjalizujący się w prawie przedsiębiorców ma wiedzę i doświadczenie, które pozwala mu śledzić aktualne przepisy i zmiany prawne, pomagając przedsiębiorcom uniknąć naruszeń prawa i nieporozumień,
 • ochrona przed ryzykiem i sporami – prawnik może pomóc w identyfikowaniu potencjalnych ryzyk związanych z działalnością gospodarczą i opracować strategie minimalizujące te ryzyka. W przypadku sporów lub konfliktów z klientami, dostawcami, pracownikami czy organami administracji publicznej, prawnik może pomóc w skutecznym rozwiązaniu problemu, co może oszczędzić czas i pieniądze,
 • tworzenie umów i dokumentów – prawidłowe sporządzenie umów, polityk prywatności, regulaminów i innych dokumentów prawnych jest istotne dla zabezpieczenia interesów przedsiębiorstwa. Prawnik może zapewnić, że dokumenty te są zgodne z obowiązującymi przepisami i chronią interesy przedsiębiorcy,
 • pomoc w negocjacjach i transakcjach – prawnik może być niezastąpiony podczas negocjacji z partnerami biznesowymi, klientami lub dostawcami. Pomaga w uzyskaniu korzystnych warunków i zabezpieczeniu interesów przedsiębiorcy,
 • pomoc w sytuacjach kryzysowych – gdy firma staje w obliczu poważnych problemów, takich jak inspekcje, kontrole czy sytuacje kryzysowe, prawnik może pomóc w odpowiednim działaniu i minimalizacji negatywnych skutków.

Podsumowując, obsługa prawna przedsiębiorców jest nie tylko kwestią zabezpieczenia przed ryzykiem prawnym, ale również narzędziem wspierającym rozwój i skuteczność działalności gospodarczej. Prawnik może pełnić rolę strategicznego partnera, który pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji i osiąganiu sukcesu biznesowego.

Obsługa prawna firm Warszawa Praga – niezapłacone faktury

Często zdarza się, że kontrahent opóźnia się z zapłatą. Jesteśmy po to, aby skutecznie wyegzekwować należności. Proces dochodzenia zapłaty zaległej faktury, najlepiej rozpocząć jak najszybciej. W ten sposób unikniesz przedawnienia roszczenia, co znacznie zwiększa Twoje szanse na odzyskanie zaległości. Dochodzimy wierzytelności z faktur na etapie polubownym, jak i sądowym.

Proces windykacji faktur może być skomplikowany i czasochłonny, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem, takie jak dokładne sprawdzanie go pod kątem wiarygodności finansowej. Jak najbardziej jest to działanie pożądane, które rekomendujemy. Sprawdzimy dla Ciebie przyszłego kontrahenta co ograniczy Twoje ryzyko.

 Obsługa prawna przedsiębiorców Warszawa Praga – usługi

W zakresie obsługi prawnej firm świadczymy pomoc prawną między innymi  w poniższych zakresach:

 • bieżąca obsługa prawna,  
 • opracowanie, zawieranie, opiniowanie różnego rodzaju umów,
 • sporządzanie opinii prawnych,
 • sporządzenie dokumentów wewnętrznych – uchwały, regulaminy, RODO,
 • windykacja należności na drodze polubownej i sądowej,
 • zakładanie spółek, rejestracja wniosków w KRS,
 • stosunki pracodawca – pracownik,
 • reprezentacja przed sądami.

Nasza Kancelaria zadba o Twój interes, zapewniając profesjonalną obsługę prawną Twojego przedsiębiorstwa, podejmując sprawne i konkretne działania.

Obsługa prawna firm Warszawa Praga – ile kosztuje?

Oferujemy bezpłatną wstępną, poradę prawną. Wystarczy, że zadzwonisz do nas lub wyślesz wiadomość e-mail, opisując swój problem. W ciągu 2 dni roboczych nakreślimy Ci możliwe rozwiązania ze wskazaniem korzyści i zagrożeń wynikających z każdego z nich oraz przedstawimy szczegółową ofertę obsługi prawnej firmy transportowej. W celu otrzymania porady prawnej możesz również umówić się z nami r w siedzibie Kancelarii lub w innym wcześniej uzgodnionym miejscu. Formy rozliczeń obsługi prawnej to:

 • stawka godzinowa – oferujemy ją Klientom, którzy nie są w stanie przewidzieć dokładnego zapotrzebowania na usługi prawne. Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy,

ryczałt – jest to z góry określona kwota za prowadzenie sprawy lub sporządzenie określonego pisma. Wynagrodzenie ryczałtowe proponujemy również Klientom w ramach stałej obsługi prawnej, w przypadku gdy w każdym miesiącu mają podobne zapotrzebowanie na usługi prawne.