Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 18:00

Adwokat rozwód Warszawa

Znaczna część spraw trafiających do sądów to sprawy rozwodowe. W niektórych sprawach sąd orzeka rozwód już na pierwszej rozprawie, inne zaś trwają niekiedy i po kilka lat. Jeżeli jesteś w sytuacji rozpadu rodziny, warto skorzystać z porady prawnej. Dzięki obecności adwokata czy radcy prawnego w sprawie rozwodowej masz dużo większe szanse, że rozstrzygnięcie sądu będzie zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Nasza kancelaria działa na terenie Warszawy, jak i całej Polski, pomagając profesjonalnie i możliwie szybko przejść przez cały proces rozwodowy.

Ile kosztuje rozwód w Warszawie?

Składając pozew rozwodowy do sądu, należy liczyć się z pewnymi kosztami. Opłata sądowa, którą należy uiścić wraz z wniesieniem pozwu do sądu, wynosi 600 zł. Dodatkowo jeżeli stronę reprezentuje profesjonalny pełnomocnik, należy uiścić opłatę w wysokości 17 zł od udzielonego pełnomocnictwa.

W toku postępowania sądowego mogą pojawić się także dodatkowe koszty, przykładowo wynikające z przeprowadzenie dowodu z opinii biegłych. W sprawach rozwodowych często przeprowadzany jest dowód z opinii Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów (OZSS), który wypowiada się co do sytuacji małoletnich dzieci i tego czy rozwiązania proponowane przez rodziców są zgodne z ich dobrem np. zakres kontaktów, ustalenie miejsca zamieszkania przy danym rodzicu. Koszt takiej opinii wynosi zazwyczaj około 1.500-3.000 zł.

Warto wspomnieć jeszcze kilka słów na temat tego jak koszty sądowe zostaną podzielone między Stronami  na koniec procesu. Zasadą jest, że strona przegrywająca ponosi koszty procesu. Ten z małżonków, który zostanie uznany za wyłącznie winnego, na żądanie drugiego małżonka będzie musiał zwrócić wszystkie koszty postępowania. Natomiast w przypadku gdy rozwód będzie miał miejsce bez orzekania o winie, połowa opłaty zastanie zwrócone przez sąd, zaś małżonek, który pozwu nie wniósł, będzie musiał zwrócić drugiemu małżonkowi- 150 zł.

Ile kosztuje wynajęcie adwokata w sprawie rozwodowej?

To ile prawnik weźmie za poprowadzenie sprawy rozwodowej, zależy od okoliczności danej sprawy. Każda sprawa jest inna, dlatego też przed wyceną swojej usługi adwokat czy radca prawny musi poznać, chociażby ogólny zarys sytuacji. Im sprawa bardziej skomplikowana i zawiła tym koszty związane z prawnikiem będą wyższe. Jeżeli chcesz wiedzieć, ile wyniesie koszt poprowadzenia Twojej sprawy rozwodowej, skontaktuj się z nami! Po przedstawieniu swojej sytuacji wycenimy swoje usługi i przedstawimy Ci indywidualną ofertę. Prowadzimy sprawy rodzinne kompleksowo – od początku do końca – ale także w razie potrzeb klienta możemy przygotować pojedyncze pismo do sądu jak pozew o rozwód.

Jak długo czeka się na rozwód w Warszawie?

Niestety Warszawa to jedno z miast, w których sądy są bardzo obciążone. Wielość spraw powoduje, że sądy nie są w stanie, tak szybko jakbyśmy chcieli wyznaczać terminów rozpraw. Na rozprawę w sądzie w Warszawie czeka się zazwyczaj około pół roku, a zdarza się, że i dłużej. Powstaje zatem pytanie, czy na jednej rozprawie sąd może orzec już rozwód i zakończyć sprawę? Oczywiście jest to możliwe i zazwyczaj ma miejsce gdy małżonkowie są zgodni co do rozwodu i opieki nad dziećmi. Jeżeli jednak jedno z małżonków chce orzeczenia o winie bądź też istnieje konflikt co do opieki nad dziećmi czy alimentów to często wymaga to przeprowadzenie szerszego postępowania dowodowego, co wydłuża czas postępowania.

Czy można wziąć rozwód bez adwokata?

Obecność adwokata w sprawie rozwodowej nie jest konieczna. Rozwód i kwestie z nim związane jak alimenty, opieka nad dziećmi, podział majątku to kwestie bardzo istotne. Dlatego też większość osób zwraca się o pomoc do adwokata czy radcy prawnego. Obecność profesjonalnego pełnomocnika zwiększa szanse na rozstrzygnięcie, które wyda sąd, będzie zgodne z oczekiwaniami klienta. Często też małżonkowie nie wiedzą, jak wygląda sama rozprawa sądowa, jak się na niej zachować, ale także nie rozumieją pewnych instytucji prawnych. Nasza kancelaria świadczy pomoc w zakresie prawa rodzinnego, cechuje nas przede wszystkim:

  • indywidualne podejście do sprawy – każda sprawa jest inna i wymaga opracowania innej taktyki procesowej;
  • rzetelność i zaangażowanie – tylko poświęcenie się sprawie w 100% może prowadzić do jej sukcesu oraz do zadowolenia klienta;
  • doświadczenie – zdobyte dzięki setkom godzin spędzonych na salach sądowych;
  • dobry kontakt – sprawy rodzinne często wiążą się ze wieloma sprawami nagłymi, które mogą wymagać szybkiej konsultacji z prawnikiem, dlatego też pozostajemy dostępni.

Masz pilną sprawę?

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami!