Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 18:00

Kancelaria WIBOR

Kredytobiorcy posiadający kredyty w złotych z oprocentowaniem zmiennym opartym o stawkę WIBOR mają szanse na odzyskanie pieniędzy od banku! Umowy kredytowe oparte o WIBOR są w znacznej części wadliwe i możliwe do podważenia przed sądem. O ile o sprawach frankowiczów z bankami jest cały czas głośno, o tyle o sprawach złotókowiczów nie każdy słyszał. Tymczasem w sądach z miesiąca na miesiąc przybywa spraw sądowych o WIBOR, a kredytobiorcy coraz śmielej walczą o swoje! Dowiedz się więcej na temat WIBOR i tego co można zyskać!

O co chodzi z WIBOR?

Na początku wypada wspomnieć kilka słów o tym czym w ogóle jest wskaźnik WIBOR. Otóż jest to wskaźnik referencyjny stóp procentowych na rynku międzybankowym. Upraszczając, jest to wysokość oprocentowania, po jakim banki udzielają między sobą pożyczek. Wysokość WIBOR jest zmienna, a zatem i rata kredytu z WIBOR również się zmienia.

Wskazać należy, że banki między sobą wykonywały jedynie nieliczne transakcje, stąd też wskaźnik WIBOR oparty był na transakcjach deklarowanych przez banki (fikcyjnych). Powoduje to, że banki mogły mieć wpływ na wysokość wskaźnika WIBOR, który był i jest stosowany przy kredytach złotówkowych ze zmiennym oprocentowaniem. W interesie banku jest natomiast utrzymywanie wskaźnika WIBOR na jak najwyższym poziomie. Sytuacja, w której jedna ze stron może swobodnie wpływać na zobowiązanie drugiej strony, jest sytuacją niedozwoloną z punktu widzenia prawa. Kolejne wadliwości związane z umowami WIBOR tkwią w obowiązku informacyjnym, jaki przed zaciągnięciem kredytu powinien spełnić bank. W większości przypadków bank nie informował kredytobiorcy o ryzykach związanych z zaciągnięciem kredytu z WIBOR oraz sposobie jego ustalania.

Istnieje szereg argumentów, które dają mocne podstawy do zakwestionowania umów kredytów złotówkowych z WIBOR. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twoja umowa kredytowa zawiera zapisy niedozwolone oraz jakie masz szanse wygrania sprawy WIBOR, wyślij nam swoją umowę do bezpłatnej analizy!

Co daje usunięcie WIBOR z umowy?

Usunięcie WIBOR z umowy sprawia, że oprocentowanie, zamiast składać się z marży i wskaźnika WIBOR będzie składać się wyłącznie z marży banku. Tym samym kredyt będzie o wiele tańszy a raty kredytu niższe. Co więcej, bank będzie musiał dokonać zwrotu nadpłaconych rat kredytu. Jest to zatem rozwiązanie przynoszące znaczne korzyści dla kredytobiorcy.

Innym możliwym rozwiązaniem jest uznanie całej umowy kredytu za nieważną. Wówczas strony wzajemnie powinny zwrócić sobie to co wobec siebie świadczyły. Nie jest to jednak rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym przypadku. Wymagana jest tutaj dokładna analiza sytuacji kredytobiorcy i zapisów umowy.

Dlaczego nasza kancelaria WIBOR to dobry wybór?

Nasza kancelaria pomaga kredytobiorcom zarówno frankowym, jak i złotówkowym w walce z bankami. Dzięki posiadanemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu prawa bankowego wiemy, jak skutecznie dochodzić roszczeń od banków. Co niezwykle istotne, nie działamy szablonowo, a indywidualnie podchodzimy do każdej sprawy. Staramy się, aby klient wychodził od nas zadowolony i uzyskał odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Nasza pomoc prawna polega nie tylko na reprezentowaniu klienta na rozprawach, ale również na sporządzaniu pism procesowych (których w procesach o WIBOR jest sporo), negocjacjach z bankiem czy uzyskaniu od banku niezbędnej dokumentacji przed wszczęciem sprawy. Całą sprawą zajmujemy się kompleksowo!

Procedura – pozew WIBOR

Jeżeli posiadasz umowę kredytu złotówkowego z WIBOR i nie wiesz od czego zacząć oraz jak wygląda cały proces zakwestionowania umowy, poniżej przedstawiamy Ci kroku po kroku kolejne etapy sprawy WIBOR.

  1. Wyślij nam umowę do bezpłatnej analizy – analiza umowy jest niezobowiązująca, a dzięki niej możesz dowiedzieć się, czy Twoja umowa zawiera postanowienia niedozwolone
  2. Po pozytywnej weryfikacji umowy, podpisujemy umowę obsługi prawnej i pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy – w sposób jasny przedstawiamy wszystkie koszty związane ze sprawą WIBOR, tak aby klient od początku był w pełni poinformowany.
  3. Wysyłamy wniosek o niezbędną dokumentację do banku dotyczącą kredytu
  4. Składamy reklamację kredytu do banku
  5. Składamy pozew WIBOR do sądu
  6. Reprezentujemy kredytobiorcę w toku całego postępowania sądowego, składamy pisma procesowe, jak i uczestniczymy w rozprawach.

Warto już zrobić pierwszy krok do tego, aby zmniejszyć swoje raty kredytu, nawet o ponad 50%.

Masz pilną sprawę?

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami!